Vaillant Türbin

Vaillant kombi de sıcak su parçaları olan parçalar arasında öne çıkan 3 parça Türbin, türbin okuyucu ve türbin blok u hakkında en detaylı bilgi bu sayfada göreceksiniz. Bu parçalar dan birinde sorun olduğunda kalorifer çalışır. Fakat sıcak su çalışmaz. Bunu daha kolay anlamanız için vaillant wuv servisi kombinizin kalorifer kısmını kapatın. Kombiyi yeniden başlatıp sıcak su musluğunuzu açın. Eğer cihaz hiç tepki vermiyor ise aşağıda belirtilen üç nedenden birisinde problem oluşmuştur. Son olarak bu arıza da vaillant kombi her hangi bir arıza kodu vermez.

Vaillant Türbin Nedir?

Vaillant TürbinTürbin resim de görüldüğü gibi kanatlı pervane ve iç kısmı manyetik bir malzemeden üretilmiş parçadır. Sıcak su açıldığında üzerindeki pervane hareket alarak dönmeye başlar. Dönme sırasında manyetik okuyucuyu uyarır.

Vaillant Türbin Okuyucu Nedir?

Vaillant türbin okuyucuTürbin okuyucusu türbininin dönmeye başlaması ile ana karta komut gönderir. Yani türbin sağlam olsa dahi okuyucu da problem olduğunda cihaz sıcak suda devreye girmez. Türbin okuyucu hemen türbin üzerinde blok soketine bağlanır.

Vaillant Türbin Blok

Metal sarı pirnç malzemeden üretilmiş türbinin bulunduğu parçadır. Türbin arızalarında değişim sırasında içinde hiç bir kırık parçalar kalmayacak şekilde temizlenmesi gerekir. Blok kolay arıza yapacak bir parça değildir. Vaillant blok üzerinde türbin, okuyucu ve sıcak su ntc sensörü bulunur. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir